fbpx

Kancelaria Tributum

Zespół

Nasz zespół to wykwalifikowani prawnicy z uprawnieniami radców prawnych, adwokatów, doradców podatkowych.

Tomasz Konczewski

Partner, radca prawny

Wiele lat współpracował między innymi z jedną z najbardziej renomowanych warszawskich kancelarii – adwokata Wojciecha Tomczyka, specjalizując się w zakresie sporów sądowych oraz mediacji.

Prowadził z sukcesem wiele sporów o charakterze cywilnym, administracyjnym i podatkowym, o istotnym dla Klientów znaczeniu biznesowym. Prowadził również obsługę prawną oraz podatkową centralnych jednostek administracji publicznej.

Posiada także bogate doświadczenie w dziedzinie prawa sportowego, zdobyte jako doradca prawny polskich związków sportowych i klubów sportowych.

Od 2015 roku sprawuje funkcję Prezesa stałego sądu polubownego – Sportowego Trybunału Arbitrażowego przy Polskim Związku Koszykówki w Warszawie.

Od 2020 roku arbiter i członek Rady Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim.

Email:  lp.mutubirt-airalecnak@ikswezcnok 

tel. +48 512 298 499

Sylwia Kamińska

Wspólnik, Adwokat

W trakcie studiów związana zawodowo z warszawskim biurem jednej z wiodących kancelarii amerykańskich, zdobywając doświadczenie zawodowe z zakresu prawa handlowego i prawa spółek.

W 2007 r. rozpoczęła aplikację adwokacką w Izbie Adwokackiej w Warszawie, którą zakończyła w 2011 r. złożeniem egzaminu adwokackiego. Od października 2011 r. wykonuje zawód adwokata.

Współpraca od 2007 r. z jedną z najbardziej renomowanych Kancelarii Adwokackich w Warszawie pozwoliła jej zdobyć bogate doświadczenie w sprawach karnych gospodarczych na tle transakcji handlowych, przekształceń podmiotów gospodarczych, optymalizacji działalności spółek.

Ponadto posiada doświadczenie w prowadzeniu sporów cywilnych, jak również spraw z zakresu prawa rodzinnego.

Prowadzi również obsługę klientów w języku angielskim.

Doświadczenie:   

Sylwia posiada bogate doświadczenie w zakresie postępowań karnych karno-skarbowych oraz karnych gospodarczych oraz obsłudze biznesu. 

Z sukcesami reprezentowała klientów w prowadzonych przeciwko nim postępowaniach w głośnych procesach medialnych.

Email:  lp.mutubirt-airalecnak@aksnimak

tel. +48 691 916 706

Benedykt Rubak

radca prawny, doradca podatkowy

Benedykt posiada ponad 14-letnie doświadczenie w doradztwie podatkowym. Karierę zawodową rozpoczął w 2008 r. w dziale doradztwa podatkowego firmy Deloitte. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z restrukturyzacją obciążeń podatkiem dochodowym, ze szczególnym uwzględnieniem podatkowo efektywnych transformacji oraz sprzedaży przedsiębiorstw. Oprócz tego Benedykt wspiera klientów w ramach bieżącego doradztwa podatkowego.

W zakresie doradztwa transakcyjnego Benedykt brał udział w strukturyzacji transakcji prywatnych, począwszy od opracowania koncepcji akwizycyjnych oraz restrukturyzacyjnych poprzez opiniowanie szczegółowych aspektów podatkowych, kończąc na pomocy w implementacji rozwiązań oraz przygotowaniu niezbędnej dokumentacji prawnej i podatkowej.

Posiada bogate praktyczne doświadczenie w koordynowaniu procesów restrukturyzacyjnych (wdrażanie tzw. estońskiego CIT, przekształcenia, podziały i połączenia spółek krajowych, połączenia transgraniczne, zbywanie przedsiębiorstw itp.) z uwzględnieniem prawnych oraz podatkowych implikacji restrukturyzacji.

Benedykt jest także autorem licznych publikacji prasowych oraz współautorem książki „Spółka komandytowa – praktyczny przewodnik dla przedsiębiorcy”.

Doświadczenie:  

Benedykt uczestniczył w szeregu projektów transakcyjnych, w tym sprzedaży przedsiębiorstw.

Posiada bardzo bogate doświadczenie związane z prowadzeniem procesów przekształceń spółek.

Uczestniczył w projektach związanych z wdrażaniem struktur podatkowych i restrukturyzacji przedsiębiorstw. 

Email: lp.mutubirt-airalecnak@kabur 

Patrycja Cydejko-Stachowiak

Of council, radca prawny

Zajmuje się doradztwem w zakresie praw własności intelektualnej dla twórców kultury, biznesu i online. Doradza branży kreatywnej w zakresie prawa autorskiego, znaków towarowych, ochrony marki i wizerunku oraz działalności online.

Na blogu www.tworcawprawie.pl dzieli się wiedzą prawną przydatną każdemu twórcy.  Autorka e-booka „Jak legalnie korzystać z obrazków z Internetu?”. Prowadzi szkolenia dla branży kreatywnej.

Prowadzi również obsługę klientów w języku angielskim

 

Doświadczenie:  

Patrycja posiada bogate doświadczenie doradcze w zakresie IP i prawa własności intelektualnej. 

Z sukcesami wspiera w bieżącej działalności podmioty z branży kreatywnej oraz ecommerce.

Email: lp.mutubirt-airalecnak@kaiwohcats-okjedyc